İlk Kez Araç Kiralayacaklara Tavsiyeler

  • 02.11.2022
Blog

Rahat ve konforlu bir ulaşım için özel araba şart olarak düşünülse de bir araba her zaman dertlerin çözümü olmayabilir. Satın alınan araçların vergisi, masrafları ve kullanım sıklığı gibi konular nedeniyle yaşamanızın muhtemel olduğu tereddütleri gidermek için araç kiralamak iyi bir yöntemdir. Ancak ilk kez araç kiralıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar söz konusu 

Aşağıda ilk kez araç kiralayacakların dikkat etmesi gereken konuları detaylıca listeledik.

Tarzınıza En Uygun Aracı Seçin

Bir araç kullanıcısı olarak araç kullanım alışkanlıklarınızın çevrenizdeki insanlarla birebir aynı olmadığına pek çok kez şahit olmuşsunuzdur. Çevrenizdekiler manuel vitesin kullanım zevkine dair övgüler yağdırıyorken, siz otomatik vitesin kullanım rahatlığına gönlünü kaptıranlardan birisi olabilirsiniz.

Bu gibi tercihler, zevkli ve konforlu bir sürüşü yaşayabilmenizde tarzınızı iyi tanımanız gerektiğini gösterir ve araç kiralarken de bu tercihlere dikkat etmeniz önemlidir. Kiralama sürenizin uzunluğu fark etmeksizin aracınızın ve sürüşün tadını çıkarmak için kendi tarzınıza en uygun aracı seçtiğinizden emin olun. 

Öte yandan araç tercihinde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da aracın yapısı. Aracı kullanacağınız mesafe, yapacağınız yolculuk ve araçta taşıyacağınız yükler gibi detayları iyice gözden geçirmeyi unutmayın. Araç kullanım keyfinizi de doğrudan etkileyecek olan bu tercih aynı zamanda iyi bir performans almanız konusunda da size destek sağlayacaktır.

Bütçenize Uygun Olan Aracı Seçin

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken tek parametre tarzınız değil. Araca bindikten sonra kafanızda olumsuz bir soru işareti kalmaması adına bütçenize uygun olan aracı seçmeye özen göstermelisiniz.

Araçlar da insanlar gibi farklı tarzdadır ve her birinin harcama alışkanlıkları farklıdır. Kiralamak istediğiniz aracın kiralama ücreti, kilometre başına harcadığı yakıt tutarı ve mevcut bütçenizin büyüklüğü gibi konulardaki detayları net belirlediğiniz takdirde araç kiralama hizmetinden en yüksek verimi alabilirsiniz. 

Erken Rezervasyon Yaptırın

Tarzınız ve bütçenize uygun aracı buldunuz ancak araç kiralama süreci sadece bunlarla da bitmiyor.. Zira sizin tarzınıza benzer tarzda ve aynı bütçelere sahip pek çok kullanıcı o an istediğiniz aracı kiralamak istiyor olabilir ve istediğiniz aracı bu nedenle kiralayamayabilirsiniz.

Doğum günleri ve resmi tatiller gibi belirli tarihlerde önceden rezervasyon yapmalısınız. Zira bu gibi günlerde hem tarzınıza hem de bütçenize uygun aracı bulmuşken rezervasyon yapmadığınız için araçsız kalmak istemezsiniz! 

Araçla Deneme Sürüşü Yapın

Tarzınız ve bütçenize uygun aracı buldunuz, rezervasyon da yaptırdınız ancak bu aracın kesinlikle aradığınız araç olduğundan emin misiniz? Geçmişte kullanmış olabileceğiniz araçlardan getirdiğiniz alışkanlıklar, kiralama hizmetinde kullanmak istediğiniz araç tercihlerinize dolaylı olarak etki etmiş olabilir.

Hayalini kurduğunuz, deyim yerindeyse sizin için tam anlamıyla biçilmiş kaftan olduğuna inandığınız araca bindiğinizde hayal kırıklığı yaşamamak adına kiralayacağınız araçla bir deneme sürüşü yapabilirsiniz.. Bu sürüş aynı zamanda araçtaki olası bir problemin tespiti bakımından da size fayda sağlayacaktır.

Sözleşmeleri Dikkatlice Okuyun

Araç kiralama hizmeti son dönemlerde iyiden iyiye popüler hale geldi ancak geçmişte de var olan bu hizmetle alakalı olumsuz deneyimleri duymuş olabilirsiniz. Genelde kullanıcı tarafında oluşan bu olumsuz deneyimlerin temel sebeplerinden birisi kiralama sözleşmesinin detaylı ve dikkatli bir şekilde okunmamasıdır.

Araç kiralama hizmeti alırken aldığınız hizmetin şartlarına, sınırlamalara, karşı tarafın ve sizin üstünüze düşen sorumluluğa dair net bilgi sahibi olun. Sözleşmede yer aldığı halde dikkat etmediğiniz bir madde süreç içerisinde başınızın ağrımasına neden olabilir. 

Rent Trendy ile Bütçenize En Uygun Aracı Tek Tık’la Kiralayın!

Araç kiralarken hem bütçenize hem de tarzınıza uygun aracı bulup aynı zamanda güvenilirlik konusunda sorun yaşamamak için profesyonel araç kiralama firmalarını tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Araç kiralamanın öncü firmalarından biri olan Rent Trendy ile hem tarzınıza hem de bütçenize uygun aracı tek tık’la kolay bir şekilde kiralayabilirsiniz. Rent Trendy’de detaylı ve açık bir şekilde oluşturulan sözleşme sayesinde keyifli bir sürüşün tadını kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan çıkarabilirsiniz!